Întrebare recomandată | ariana2001 a întrebat:

Cum pot sa confectionez jucarii pentru un pui de pisica?

Răspuns Câştigător
| Buresbista123 a răspuns:

Ia un laser sa vezi ce fuge dupa el, sau ceva cum a zis si cel de mai sus

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Clasic! ii legi un ciucure sau altceva de un scaun, si o sa se joace cu el. Sau da-i un ghem...

| Lola05 a răspuns:

Le poți confecționa din tricouri vechi și umple cu vată sintetică. Le pui nasturi în loc de ochi. Chiar va fi amuzant pentru tine, mai ales dacă îți place să coși și să creezi lucruri de mână. Lucrurile acestea îți dezvoltă îndemânarea și creativitatea.
Dacă nu vrei să le confecționezi tu dar nici nu dorești să dai bani mulți pe ele, mergi la magazine second-hand și caută acolo jucării. Sunt multe, frumoase tare și ieftine. Le pui în mașina de spălat și după ce se usucă le dai pisicii să se joace cu ele. Eventual poți confecționa/ căuta un șoricel pe care să îl legi cu o sfoară și să îl miști ușor pe lângă puiul de pisică. Sau faci niște motocei și îi legi de ceva astfel încât să stea suspendați, dar puiul să ajungă la ei. Mâțele mele se jucau de nu mai puteau cu motoceii de la mobilă pe care îi aveam cândva. Că doar de aia am rămas fără ei laughing
Idei sunt. Gândește cât mai liber și nonconformist, caută pe google tutoriale și sigur îți va ieși ceva minunat happy

| jewnina a răspuns:

O "jucarie" care innebuneste pe pisoiul meu e plasticul care acopera gatul unei sticle de vin pentru ca face mult zgomot.

| Hyukiiiii a răspuns:

Depinde ce pisoi ai, am incercat sa ii fac pisoiului meu o jcuarie care sa atarne si nici nu se uita la ea, ai putea impletii o sfoara legata de un bat si te joci cu el

| Emisssor a răspuns:

Pai pur si simplu ii poti da un ghem ca sa se joace cu el... Poti pune luminita aceea rosie a laserului pe pereti, c-o sa sara dupa ea! happywinking Sau sa legi ceva de un... bat? laughing Si cu siguranta va vrea sa muste acel lucru! laughing

| oliv23 a răspuns:

Ii faci motocei din hartie. adica iei o bucata de hartie si o legi pe jumatate cu o ata si o misti in fata pisicii.