| boby2010 a întrebat:

Cum pot sa imi conving parinti sa imi ia un catel, desi stam la bloc?(yorkshire terrier sau si tzu)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca ii poti convinge spunandule ca vei avea grija de el mereu,ca ii vei asculta mereu daca iti ia un catel, vei fii cuminte, vei face ce spun ei daca iti ia catel intr'un cuvant vei fii cum vor vrea parintii tai mai exact cuminte daca nu esti.intre timp te vei schimba si vei revenii tu cea de inainte dupa ce iti va lua cainele pentru ca nu il mai pot da inapoi.sau mai simplu iti iei tu catel si il duci acasa si nu vor mai avea ce sa faca.sa il lase pe afara in strada nu ii vor lasa sufletu! pup ia vezi daca merge:*Convingei ca esti responsabila! Funda?

9 răspunsuri:
| angelwithgreeneyes a răspuns:

Pai faci o intelegere cu ei:

tata/mama(spui serios):

daca am sa fiu resp. mereu cuminte si va fi nu nu mai in camera curatenie imi vei lua un caine?

pentru ca eu imi doresc asa de mult in cat a face ori ce pentru el.

daca indeplinesti aceste sarcini vei avea unul. important e sa faci asta pana iti iau unul ca dupa aia o sa se ataseze de el si probabil tu va trebui doar sa te joci cu el!winking

succeshappy
winking

| b33a a răspuns:

Si eu am aceeasi problema incerc de 2 luni sa imi conving parinti sa imi ia un catel Beagle si acum 4 ani am avut un Pudel dar eram mica si nu am avut grija de ea. Asa ca ai mei l-au dat. De atunci imi tot reproseaza ca nu am avut grija de el. Acum am convinso pe mama cu promisiuni. Si mi-a zis ca abia de craciun imi ia unul. Dar mai trebuie sa il conving pe tata. El nu e convins ca pot avea grija de un catel. Sper sa il convinga mama. big grin Sunt sigura ca as putea sa am grija de unul. Stiu ce inseamna un catel si ce responsabilitate e. Tata nu e de acord cu el pentru ca spune ca e multa iroseala de bani. Dar de ar fi sigur ca sunt responsabila mi-ar lua.tongue

| b33a a răspuns:

Aaa si in general parinti vor fapte nu vorbe! Deci succes! Mai vorbim!

| demoliciouss a răspuns:

Imi place mult rasa yorkshire terrier,bichon,bichon maltese, si-tzu:X:Xroagai, promitele ca vei avea grija de el happy

| lary98 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema! ii rog deja de cateva luni si inca nu am reusit sai conving.cryingCred ca ar trebui sa le spui ca vei avea mare grija de el|ea si ca astfel vei deveni mai responsabila.

| Balea_Alina_1996 a răspuns (pentru lary98):

Ai reuşit până la urmăă să-i convingi? A trecut un an şi ceva... vreau sfaturi dacă ai reuşit!

| allle_2188 a răspuns:

Vai.deci la ai mei le plac caini dar stam la bloc si nu ai unde il tine crying(. dar nu-i nimic ca intr-o buna zi se vor trezi cu un catel acasa devil)devil) laughing)

| Raul00_7281 a răspuns:

Ii rogi in fiecare yi odata

| Raul00_7281 a răspuns:

Ii rogi in fiecare zi odata pe zi