| maria_coritoru a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa imi mai cumpere un animalut de companie? Am deja un catel si o pisica si as vrea un hamster sau un papagal. Ce sa le zic? Am grija de ele, stau si la curte.

1 răspuns:
| Michaeel a răspuns:

Dacă ai un cățel și o pisica eu zic ca ajunge. Un animal de companie este o responsabilitate enorma și având în vedere ca deja ai 2 animalule ar trebui sa te mulțumești. Asta e părerea mea, poți totuși sa ii întrebi și sa le spui de ce îți dorești încă în animal de companie și cine știe poate ți-l vor lua.