| anagrig a întrebat:

Cum pot sa-mi dresez cainele sa ia urma?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Trebuie neaparat sa fie rase de caine de vanatoare, nu metis ca ai sanse mici sa faci ceva. Iti dau un link unde scrie fiecare rasa la ce se descurca: http://www.vanatoare-vanator.ro/dresaj.php
Aici poate gasesti cum sa-l inveti:
http://www.youtube.com/user/dresorul1/videos
Tot pe youtube cauta hunting dog training
Succes!

4 răspunsuri:
| skrtelmrs a răspuns:

Acest lucru se poate doar la cainii de vanatoare.
un asemenea dresaj, zic eu se incepea de la varsta de 7-8 luni, pentru ca el (Cainele) sa fie cat de cat serios, adica sa treaca de perioada aia de copilarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Depinde și de rasa câinelui. Poți bătea ușurel din palme, poți fluiera, astfel încat să se țină după tine. O seară bună!

| LivingLouder a răspuns:

Trebuie sa il duci la o scoala de dresaj dar ele costa mult

| Toate0bune0de0craciun a răspuns:

Dar cainele tau nu are manual de instructiuni? daca nu apasa pe laba spate-dreapta(cum el sta in spatele tau) si tragel de urechea stanga(cum el sta deasupra ta) si dupa intri la configuratii, setari utilizator, setare comanda, si scrii asta exact asa: "#include caine.ham, exit house, cat timp vede inceput urma, se cauta sfarsti urma, altfel maraie la stapan, activare la comanda [dupa mine]. Spec ca ti-am fost de ajutorhappy