| Diaa1 a întrebat:

Cum sa dresez un perus sa vina pe degetul meu tongue?
dau funda happy:*

Răspuns Câştigător
| Emanuellaa a răspuns:

Stii cum sa faci? In fiecare,dar in FIECARE zi iti introduci mana in cusca lui si o misti foooooaaaaaaarte incet, ca animalutul tau sa nu creada ca-l ataci, si stai acolo timp de3-4 minute in timp ce te apropii de el. Nu trebuie sa pui mancare sau altceva pe deget. Trebuie doar sa ai acelasi miros pe mana de fiecare data si sa nu te misti brusc, ca sa se obisnuiasca cu tine. Eu asa am facut! Succes!

3 răspunsuri:
| AlexandraIonela10 a răspuns:

Iti trebuie multa rabdare...eu am perusi.seara cand ei sunt mai adormiti ii iei intr-o camera separata si introduci mana in colivie. dupa cateva zile du mana la pieptul lui si tot asa pana se urca. sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Rango a răspuns:

Eu unul, nu am un perus, am un Macau pe nume Corb.Pentru mine a fost usor! Am pus mancare pe deget si dupa aceea il strigam pe nume.La o vreme cred ca o sa iti mearga si tie. Sper ca am ajutat!

| nameuser a răspuns:

N-am idee