| DorinDsx a întrebat:

Cum sa fac o voliera pentru papagali? Sau stiti pe cineva care face voliere preerabil din Craiova.Dau funda

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cumperi cornier, rabit, si e simplu de facut. daca n-ai aparat de sudura sa faci cadrul, il faci cu suruburi.depinde si ce marime vrei.

| Liiiax99 a răspuns:

Nu prea te pot ajuta dar uite un lucru de stiut:
Materialele alese pentru confectionarea volierei sunt de asemenea foarte importante. Ideal este sa folosesti bare de otel sau plasa de sarma galvanizata. Metalele tratate sau vopsite pot fi periculoase pentru pasari! Lemnul trebuie folosit cu atentie, intrucat unele esente sunt toxice pentru pasari. Lemnul este in general si mai greu de curatat decat metalul si poate fi si mediu propice de dezvoltare pentru diferite insecte. Ai grija sa adaptatezi grosimea sarmei, spatierea barelor si dimensiunile ochiurilor de plasa la dimensiunile si caracteristicile pasarilor dumneavoastra!