| BURCILUCIAN a întrebat:

O voliera pentru papagali, in special pentru perusi unde trebuie amplasata

la ce temperaturi sunt rezistenti perusi

Răspuns Câştigător
| razvilol a răspuns:

Pai e bine daca tot faci voliera sa ii faci si un loc unde sa ii ti iarna o camera de 2 m pe 2 si inaltimea 2 m ar fi foarte ok acolo poti pune si cuibarele. camera aia o poti construi din placi de rigips peste care poti trage o plasa de rapita sa nu poata ajunge papagali sa o roada si dupa ce ai facut camera de rigips o poti izila pe deasupra cu folie o sa fie destul de cald pentru ei si sa aiba un loc ca un gemulet pe unde poate iesi in voliera si gemuletu ala sa aiba niste gauri sa aiba si iarna aierisire. uite aici cam asa sau o poti face din lemn da lemnul nu izoleaza asa bine http://www.cancan.ro/......46657.html

3 răspunsuri:
| razvilol a răspuns:

SI eu am o voliera destul de mare care o bag iarna in magazie unde am cazanul si acolo sunt cel putin 25 de grade pe timp de iarna acum ii tin afara

| razvilol a răspuns:

Si perusi nu e pre indicat sa ii ti afara toamna tarziu cand sunt vreo 5 grade afara nimfele sunt mai rezistente

| razvilol a răspuns:

Si partea care va veni afara o poti face din plasa de rabits.