| lordbogdan a întrebat:

Cum trebuie amenajat un acvariu din interior, adica in ce parte trebuie pus filtrul ca sa aspire mizeria pestiilor, unde trebuie puse plantele? castelele si altele?

2 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

Pai la acvariul meu capacul acvariului are niste cauri pe unde scot cablurile de la filtru termometru etc.eu am acele gauri pe partea stanga si dreapta(nu pe lateral) si iti recomand sa nu-ti pui plante naturale ca se murdareste repede apa si dauneaza si pestilor si daca vrei de exemplu un castel sau o corabie pune undeva unde sa se observe si nu il incarca asa mult...plante naturale poti sa iti iei corali dar nu ierburi de exemplu ca astea:http://www.google.com/......tp?/imgres ia-ti ceva frumos ca plante de ex:'ww.google.com/imgres?imgurl=http://acvaristica.files.wordpress.com/......IoBc=&h=43
si ia pietre colorate o sa arate mai bine decat cele obisnuite:alb negru...

| sKilL a răspuns:

Deci. filtrul il poti pune in ce loc vrei. acum depinde de tine tongue. poti pune in felul urmator : Filtrul in partea stanga. plantele si castelele in mijloc. castelul in mijloc si plantele pe langa el. daca nu, castelul prin mijloc... multe plante intr-un colt si filtrul in celalalt.