| AdelinxxD a întrebat:

Dacă mie imi place să, sar cu bicicleta pe rampe say de pe ceva inalt si părintii mei nu sunt de acord ce ar trebui sa fac? Fundă

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Promite-le că dacă îți rupi ceva și stai vreo două luni în ghips te descurci singur și nu le ceri ajutorul. Nici să-ți aducă de mâncare, nici să te schimbe, nici să te ducă la spital, nici să vorbească cu doctorii, nici să-și ia concediu ca să aiba grijă de tine.

Că doar ești băiat mare și curajos, te descurci.

1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

Parintii vor fi tot timpul ingrijorati pentru copilul lor, cand se afla in asfel de situatii!
Una e sa ai 10 -11 ani, alta e sa fii de 13 -14 sau mai mult.
Tu cati ani ai?
Sunt echipante speciale cotiere, genunchere, casti, care te asigura cat de cat.Sau chiar costume intregi.
Daca ai mai putin de 12 -13 ani, ar trebui sa mai cresti putin, sa ai protectia adecvata. Poate si parintii tai isi vor schimba parerea pana atunci.