| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnifica dacă am visat ca părinții decedați încercau sa ma omoare? (ma sugrumau de gat)

Acord fundă.

Btw, care este cel mai horror coșmar visat de voi? Ce a-ți visat?

Răspuns Câştigător
| Hope1992 a răspuns:

Nu exista o semnificatie aparte, am avut si eu un vis asemanator. Eu zic ca in viat ade zi cu zi ai facut ceva de care esti dezamagit si poate simti ca ti-ai dezamagit parintii.
Ca sa fii mai linistit te-as sfatui sa dai de pomana in numele lor si sa te rogi pentru sufletul lor. Asta ti-ar oferi o pace. Aminteste-ti de ei cat mai des si ofera ceva pentru linistea lor.

| anonim_4396 explică (pentru Hope1992):

Incredibil câtă dreptate poți avea! Mulțumesc frumos pentru acest răspuns.

| Hope1992 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca am putut sa iti fiu de ajutor. Incearca sa te ierti si sa faci lucrurile mai bine pe viitor pentru ati cinsti viata primita de la parintii tai. Asa fii sigur ca vor fi mandri de tine.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Iți spuneam parcă să vezi un psiholog, așa-i?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nuh, te autocaracterizezi singura happy, mi-ai dovedit la întrebarea celui ce se automutileaza cât ești tu de "normala", și cu bun simt, și cei 7 ani de acasă. Eu ți-aș sugera sa vizitezi un psihiatru în schimb, și pe buna dreptate! Ști de ce? Ca în toți anii petrecuți de tine aici nu ai avut nici măcar curajul sa îți spui identitatea! Ești un măscărici paranoic /paranoica.
Hai, ca ești o nulitate! Da-ți 2 palme sa nu îți dau eu și Trezește-te la realitate. Când nu îți mai vine alocația /pensia începi sa o iei pe aratura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are altă semnificcație decât ce ai văzut în vis. Visele sunt creații ale creierului. Din ce ai în minte ele crează videoclipuri, filme, povești pe care ni le amintim dimineața.

| DonEduardo a răspuns:

Cel mai horrorr cosmar al meu a fost unul in care crush-ul meu m-a tradat.

| anonim_4396 explică (pentru DonEduardo):

Macar tu ai avut un crush pe cineva. Sa trădat pe el însuși. Ai scăpat de o epava.