| anonim_4396 a întrebat:

Daca o pisica nu-si mai gaseste pisoii, intra din nou in calduri?
Pentru ca vecina mea are o pisica si ieri i-a dus pisicutele la niste case (sa spunem ca le-a abandonat) si acum mama e disperata, continua sa miaune. Problema este ca ea nu vrea sa-si sterilizeze animalele, le lasa asa sa fete.
Nici macar nu are grija de ele, are o catea bolnava si nu o spala, abia ii da de mancare, etc...
Deci, pisica poate intra din nou in calduri daca nu ii mai vede pe aia mici? Ma intereseaza pentru ca ii aduce la toti vecini pisoii aia. A inca o intrebare... catelului meu ii este frica de pisici, cum pot rezolva asta? Asa macar le-ar fugari el.

3 răspunsuri:
| melynda a răspuns:

Nu intra in calduri. ii cauta si de aia miauna. ii striga

| Veromi321 a răspuns:

Daca pisica-mama a ramas fara puii ei nu mai intra in calduri. In calduri o sa intre atunci cand o sa-i vina timpul peste cateva luni. Iar referitor la catelul tau, nu prea ai ce sa-i faci, normal ar trebui invatat sa socializeze cu pisicile stand in preajma lui pisici cateva minute, o jumatate de ora, o ora pe zi. Asa ca un fel de exercitii.

| raluka23 a răspuns:

In legatura cu vecina si pisicii ei habar nu am, dar cu cainele si pisica, da! Du cainele intr-un loc unde este pisica si pune-i bot in bot! Asa o rezolvi!