| andreeeamhh a întrebat:

Daca un motan pleacă de acasa si nu mai vine de câteva luni bune, se mai poate întoarce?… sad

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In principiu el e vagabond cat timp e in caduri apoi vine acasa, dar luni de zile nu pleaca

| andreeeamhh explică (pentru RAY):

A trecut ceva timp.Am întrebat si lume am arătat si poze cu el si nimeni nimic cred ca nu mai vine…

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El a plecat în explorarea teritoriului. Așa face un animal de pradă care este pisica. Aceasta îl poate duce la distanțe mari de casă, poate mulți km. Dacă în peregrinarea lui ajunge din nou în apropierea casei, și va recunoaște zona, se întoarce, dar este puțin probabil.

| Dismally a răspuns:

Motanii oricum pleaca catvea zile cand au ei perioada de imperechere. E posibil sa apara si dupa o perioada mai lunga de timp.

| CIaudiu a răspuns:

Greu de crezut, sanse minime. Totusi, am avut un motan care s-a intors dupa cativa ani acasa.

| andreeeamhh explică (pentru CIaudiu):

Nu stiu a trecut ceva Timp am întrebat si lume si a zis ca nu la mai văzut… Sper sa vina cât se curând acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clasic.Multor fete de aici le-a plecat motanul. Oare s-a mai intors, nu s-a mai intors? Cine poate ști?

| Harley18 a răspuns:

Buna!
Da, sunt sanse sa se intoarca.
Daca l-a luat alta familie in casa lor nu se mai intoarce.
De asemenea daca a suferit un accident de masina.
Dupa atata timp cred ca s-a intamplat ceva cu motanl tau, imi pare rau sa te dezamagesc.