| FFabi17 a întrebat:

Dat-mi si mie niste idei despre ce as putea desenahappy Cele mai originale idei Funda

Răspuns Câştigător
| nucă a răspuns:

Un pegas care zboară printre nori cu o fată pe el îmbracată într+o rochie roz cu alb si cu bucle blonde si un trandafir roşu prins în păr...

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui...dar mereu mi-au placut imaginile cu luna plina (sau planete) si apusuri ...iti dau 2 imagini, poate te loveste inspiratia :)) :
http://files.myopera.com/......24x768.jpg
http://fc05.deviantart.net/......frey84.jpg

| Dash a răspuns:

Animale

| LoveSelena a răspuns:

Semnul tau zodiacal, animale, o pereche de ochelari de soare, vedete laughing, un fluture, o zana, universul, un desen doar intr-o culoare, gradina zoologica etc.

| lora3u a răspuns:

Si tu esti cu desenul?batting eyelashes Depinde ce anume iti place si te pricepi sa desenezi ( grafica creion sau carbune, pictura, etc.). Eu, de exemplu, merg pe grafica creion sau carbune. Si desenez in general portrete(unor prieteni, sau in general chipuri de oameni), dar si alte chestii diverse, tattoo, grafitti etc.

| kessu a răspuns:

Niste fete zambitoare pe toata pagina si in mijloc un zambet trist (pe cel trist deseneaza-l cu creionu) si pe restul cu coluori si o sa iasa frumos(eu nu stiu sa desenez prea bine doar am idei). Sper sa-ti iasa

| Here4u a răspuns:

1.o carte deschisa in care sa se gaseasca o amintire placuta sau o mica compunere 2. un chip de animal la apusul soarelui(din creion atat) 3. o camera dezordonata. 4. o inima cu aripi. 5. o foarfeca deschisa, in parul unei persoane. 6. "TPU" scris mare si frumos. 7. un ingeras mic cu un fluturas in mana. 8. un buchet de flori negre. 9. un caiet aruncat pe jos. 10. un soarece cu un mouse in mana.

sper sa-ti fie de ajutor macar una dintre toate zise... pls funditsza:*:*:*:X:X:X

| Blink182 a răspuns:

Idei: O masina,O casa cu o gradina,Un SkatePark,Un parc,un elefant,o pisica,un catel,un manelist cu ochelarilaughing,Niste Boxe cu un Rapper,Niste copii care se joaca:fotbal,basket,volei., Ceva, in natura.un peisaj cu un izvor...
Bafta!happy Funda!

| LicCuricCi a răspuns:

Noaptea cu soare, pantera roz, nori pe cer in forma de ce vrei uh, punk,...

| Acaikus a răspuns:

Ai putea desena planse in care sa evidentiezi dispozitia ta in acea zi

| AlleAlly a răspuns:

Am eu multe idei:
1.De exemplu daca esti trist(a)/fericit(a) etc... poti desena starea ta sufleteasca imaginandu-ti propria ta stare.si asa poate te vei simti mai bine

Sau du-te într-un loc linistit, îti iei cu tine blocul de desen, creion, ce-ti trebuie, muultã muzicã în cãsti si inspiratia vine de la sine.

2. Daca iti place o persoana dintr-un film/serial/desene anume o poti desena.de ex:mie imi place de ANGELICA din PIRATII DIN CARAIBE o pot desena, nu?

3.Mai poti desena desene banale de exemplu:un dulap,carte, vaza, o ploare pe masa...

4. Poti desena portrete cum ar fi:tie, 2 indragostiti care se saruta,lady gaga, familiei tale, animalele tale... UITE AICI UN LINK http://1.bp.blogspot.com/......rteddy.jpg

5.Graffiti

6.Peisaje:Un apus de soare,Ai putea picta un colt din natura care de fapt sa fie un colt din sufletul tau redat prin amestecuri pasionale de culori,sau chiar culori crude din tub,ai putea folosi albastru ca sa redai seninatea, rosu ca sa redai iubirea, sau galben ca sa redai lumina toate legate prin armonia imaginatiei tale.asta inseamna arta :imaginatie dragoste pasiune, O cascada cu copaci de diferite noante de verde. UITE AICI UN LINK
http://blog.lib.umn.edu/straw020/test/sunset.jpg

7.Graffiti.IUTE CATEVA LINK'URI
http://www.artage.de/art/2007/12/brain2.jpg
http://www.createsk8.com/wp-
content/gallery/createsk8/createsk8_graffiti_symbols.jpg

Sau du-te într-un loc linistit, îti iei cu tine blocul de desen, creion, ce-ti trebuie, muultã muzicã în cãsti si inspiratia vine de la sine.

Sper ca ti-am fost de folos. fundita?