Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2764706intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Sep
SATI 268.209AFISARI
142.821VIZITE
129.483V. UNICI
22 Decembrie 2010
Rox348 intreaba:

Dati-mi si mie niste statusuri triste ( de dragoste) pls... FUNDA big grin

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
  • 10 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 22 Decembrie 2010 17:47
    aaaa12345 a răspuns:
  • 22 Decembrie 2010 17:33
    Daviiiiiid a răspuns:
    Ma uit la soare, te vad pe tine, ma uit la luna te vad pe tine, ma uita la apa te vad pe tine. da-te dracu din fata mea laughingrolling on the floor
  • 22 Decembrie 2010 17:50
    RockOut4ever a răspuns:
    Sunt ca un inger fara aripi, fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate sad

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

Sick of crying, tired of trying, Yes! I`m smiling! But inside, I`m dying

Am Invatat Ca OrIcAt mi-ar PaSa MiE
    Altora S`aR pUtEa Sa Nu Le PeSe

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri

♦ At my desk cu nimeni cu tristetea cu mine

♦ Avaible la tristete, la lacrimi si tacere

♦ Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele sad

♦ Busy pentru fericire si speranta. Avaible pentru lacrimi

♦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult

♦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis

♦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor dar am uitat sa zbor

♦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri

♦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

♦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru

♦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara

♦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu, doar ma uit

♦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi e doar azi

♦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele

♦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin

♦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea...
  • 22 Decembrie 2010 17:45
    Hai trage.ma in piept si tine.ma.n plamani . ! Sa fiu la tine.n cap inca vreo 2 saptamani ;xx !

Pun punct.Mă trezesc.Termin cu visele.Termin cu ce’am rămas.Şterg amintirile. Închei capitolul din istoria noastră!

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul.Tu esti doar personajul.Eu fac filmul`

Si cu toate c`a pus punct, spunand ca s`a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Credeam ca am uitat de toate`.Da` nu se poate`.Astea's vise colorate`!

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Stii`? Cand e vorba de tine ma doare'n 14`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea !

ma uit in ochii tai si vad prin ce treci. esti ca si mine, obisnuit cu noptile mai reci.

Oricare va fi ea.Nu va purta amprenta mea

E in zadar sa ii vorbesti celui ce nu vrrea sa te asculte

Şi nici măcar eu nu mă cunosc.Aşa cum tu mă ştii pe mine.Mă tem uneori că ai să pleci.Şi nu vreau să mă laşi fără tine.Iar eu nu sunt eu.De fapt, fără tine, sunt nimeni!

ZambeShtee`! Tu ejti tOt Ce am mai bun`[]

"Nu exista cai gresite,doar drumuri alese prost,nu exista "nu pot",doar"nu vad nici-un rost",nu exista bun simt,doar buna purtare,nu exista dragoste ci numai senzatie de atasare

Nu`s ca voi si nu am fost niciodata.Nu`s ca voi va repet inc`odata.Nu am vrut,nu am nevoie.de mila nimanui.Prietenii p care`i am docamdata`mi snt destui

Pentru cei care atunci cand vad o fata li se-aprinde scanteia Inchideti-va in casa si aruncati-va cheia !

E normal ca EL ,să plece.Pentru că , EA nu a avut grijă de el

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte .♥

E toamna. Si frunzele acopera fiecare cuvant .Si ne imbraca de parca-s camasi ce-au fost apretate de vant

cate promisiuni false nu ti-a facut? si de cate ori iti spuneai" de maine am sa-l uit"?

Spune cat de mult pozele...
  • 22 Decembrie 2010 17:41
    Sorin_4540 a răspuns:
    Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
  • 22 Decembrie 2010 17:49
    AnnaAnita a răspuns:
    Ce zici de: " Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "...sau »" In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "

»" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

»" Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

»" Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… straight face "

»" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

» " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

» " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "

» " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

» " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele,...
  • 22 Decembrie 2010 17:54
    AnnaAnita a răspuns:
    »" In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "

»" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

»" Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

»" Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… straight face "

»" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti…. iar eu plang printre zambete si rasete… "

» " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "...SI MAI SUNT MUUULTEE!:*:*:*:
  • 26 Mai 2011 11:38
    Ionutz1998 a răspuns:
    Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''... Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas... Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca.te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate. nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea...La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu
    E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit
    erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine

Hai sa ne inpartim lumea .luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie . dar mai bine totul tie si tu mie.

mi-e dor de tine
    de buzele tale senzuale.
    vreau sa te am aproape
    sa te strang in brate
    sa te sarut.
    sa ne imbatam cu dragostea
    ce ne imbratiseaza toata noaptea
    dimineata, sa ne trezim imbratisati
    si sa o luam de la capat.

Te iubesc.am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic....
  • 22 Decembrie 2010 17:54
    MillzBya a răspuns:
    Un zambet naste iubirea, un sarut o creste, o minciuna o ucide si o lacrima o-ngroapa pentru totdeauna.

Singur si trist eu stau acum gandindu-ma la tine, si-as vrea sa fii acum, aici, sa nu-mi mai fie dor de tine.

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea in lacrimi...

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…

Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…

Nu te-am uitat, dar m-am obisnuit fara tine...cand o sa-ti fie dor de mine, adu-ti aminte ca tu m-ai lasat sa plec...

(daca esti trista, fi fericita, nu merita sa plangi nici pentru cel mai frumos si dragut baiat din lume happy )
  • 22 Decembrie 2010 17:45
    BuryBerry a răspuns:
    Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.
    Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad
    Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate. sad
    Daca crezi in vise.atunci vei dormi toata viata...
    Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt... acum Fara tine ToTuL E schimbaT
    Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr
    Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea
    imi va fi dor
    imi va fi rece...
    dar timpul nu va vindeca
    ci doar va trece...
    Poate incerc prea mult sa m-amagesc ca te pot uita, dar si-acum simt pe buze uneori sarutarea ta!