| BlueSummer a întrebat:

De Craciun imi voi cumpara un Bichon Frise. As vrea sa stiu daca pe timpul iernii este nevoie sa-i cumpar pulover, pentru. ca asa am vazut la alti catei din aceasta rasa. MUltumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| toteusunt a răspuns:

Sa iti dea si carnetul de sanatate al catelului, nu te poti baza pe vorbe. Oricum, ar fi bine sa mergi cu el la veterinar dupa sarbatori si sa vezi ce spune veterinarul. Vor mai fi si alte vaccinuri si controale de facut. happy

5 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Daca iti iei pui, da, trebuie sa-i iei o hainuta. K ajunge la blana de caine matur pe la 6-7-8 luni. Si daca e mic si e iarna o sa-i fie frig. Mai ales ca va trebui sa-l scoti des ca sa-l inveti sa faca afara. Banuiesc ca stii ca pana nu termina vaccinurile nu are voie afara, nu?

| Anca a răspuns:

Daca spui ca o sa aiba toate vaccinurile facute ( toate facute nu sunt niciodata ).
Este vorba despre primele 3 vaccinuri, cele mai importante in evolutia viitoare a cainelui.

Daca il vei lua cu aceasta serie de 3 vaccinuri, inseamna ca va avea peste 3 luni. In caz ca va avea 2 luni, va mai necesita un vaccin la 3 luni.

Referitor la pulover. Eu zic ca-i f indicat sa-l porti cu pulover iarna prin zapada pe afara.
De ce? Ca sa eviti o raceala! Stii ca-i mai bine sa previi decat sa tratezi si nu e mare greutate sa-i dai o hainutza pe el.
Gandeste-te ca la noi in tara temperatura scade cu mult sub - si ar putea avea de suferit.
Eu imi voi purta catelul cu pulover la iarna, chit ca e un caine mare! Dar nu prea rezista nici la caldura mare, nici la frig.

| BlueSummer explică:

Da ştiu, dar dacă voi cumpăra de pe un site unde are toate vaccinurile făcute şi e deparazitat intern şi extern, ar mai trebui să-i fac şi eu vaccinuri?

| toteusunt a răspuns:

Daca iti vei cumpara pui ar fi bine sa-i iei o hainuta
insa daca e mare nu cred ca e nevoie pentru care blana mai multa si deasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Ceilalti le-au cumparat plovere ca sa arate mai bine si ca sa le fie cald.Nu e neaparat.Are blana si nu ii e atat de frig.In plus daca nu ii place poate sa il rupa.