| MoMoScumpik a întrebat:

De la ce varsta ii pot face baie pisoiului meu?(are aproape 3 luni).Si inca o intrebare, de la ce varsta poate manca un catel de talie mica oase?

2 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Un Veterinar ar zice sa nu dai oase sa manance la catel ca poate sa ii ramana in gat, sa se inece sau mai stiu eu ce. la pisici se face baie 1-2 ori pe an, cand e mica eu zic sa mai astepti pana pe la 5-6-7 luni.

| DarkBlood32 a răspuns:

Cam pe la 5 luni. Trebuie cumparat un sampon special pentru pisici si spalate cu multa atentie ca sa nu ii intre apa in urechi.
La catei...nu prea stiu ce sa zic dar eu zic sa nu-i dai oase ca ii se poate face rani stomacului.