| SsAa a întrebat:

La ce varsta pot sa-i fac baie unui catel rasa mica...:S FUNDA

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Eu i-am facut catelusei mele (bichon) de la 2 luni. Si ii fac cam o data pe luna. Este alba si se murdareste repede.
Aaaa, si nu are nicio problema. Doar sa ai grija sa nu-i bagi apa in urechi si sa nu stea in curent sau pe gresie. In rest, nu e problema.

5 răspunsuri:
| irinuca a răspuns:

Salut,
Ii poti face baie dupa ce are prima tura de vaccinuri, adica dupa 4-5 luni. In cazuri exceptionale, de ex. cand sunt puiuti plini de purici, se poate imbaia si mai devreme, dar trebuie tinuti la caldura si ingrijiti bine sa nu raceasca.
E mai bine sa-l imbaiezi dupa ce a primit vaccinurile de baza.
Succes!

| LaughOutLoud a răspuns:

Nu iti recomand foarte devreme si foarte des: un studiu recent a dovedit ca daca itispeli cainele de mai mult de 2 ori pe an ii scurtezi din viata, asa cainele tau in loc sa traiasca 10 ani poate trai 5. vreau sa ma fac doctor veterinar si ma documendez din timp :d aa si nu e important de ce talie e rasa

| R0000zyyyyy a răspuns:

3-4 luni.eu atunci i-am facut prima oara baie

| Icsie a răspuns:

Un an ^^.
( Nu cred ca e nevoie sa iti reamintesc ca trebuie sa folosesti sampon pentru catei )

| shall a răspuns:

La 1 an jumatate ca sa poata sa inoate
catelul meu a inceput la un an