| claudiu1234512345 a întrebat:

De unde pot sa imi cumpar si eu un PUI de husky din Targoviste sau mai aproape?

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Eu iti sugerez sa cumperi un puiut dintr-o canisa sa fi sigur ca e 100% pur, are temperament specific rasei si ai garantia ca este sanatos, pe cand de pe net poti sa-ti iei teapa foarte usor, era o vorba "cat dai atat face". Pentru un pui dintr-o canisa dai 200e, dar merita.
Uite o canisa din Bucuresti, cea mai aproape de tine:
http://www.wolf-point.ro

| claudiu1234512345 explică (pentru RedNose):

La ce ar trebui sa ma uit cand cumpar puiul, sa nu fie curciutura sau ceva de genu?

| RedNose a răspuns (pentru claudiu1234512345):

Pai poate acum sa arate a husky, dar te trezesti la maturitate ca are mai mult par decat trebuie, gen malamut de alaska sau ca are trasaturi de maidanez...un caine cumparat de oriunde nu ai de unde sa stii ce are in spate.
pe langa lucrul asta ar trebui sa te gandesti si la sanatatea cainelui, ca poti sa-l iei bolnav si fara sa stii.
daca iei dintr-o canisa recunoscuta fci si serioasa nu ai de ce sa-ti faci griji ca nu e de rasa sau ca o sa-l iei bolnav.

p.s. eu mi-am luat un amstaff de la o canisa si mama pana sa fie imperecheata i s-a facut un vaccin pentru a le transmite puilor imunizate(nu stiu daca m-am exprimat bine) si pana acum nu am avut nici o problema(mai are putin si face 4 luni, iar pana acum a fost partea riscanta)