| Michaela89 a întrebat:

Deci, știți ca masculul(peruselul meu) a murit.Cum pot face ca femela sa nu ii simtă prea mult lipsa? I-am luat o jucărie sub forma de peruș mai mica și da cu ciocul putin în el(îl am doar de 3 zile). Mai are o jucărie scara și una cu niște cercuri.Are 2 din alea de mâncare, 2 de apa, os de sepie, 2 leagăne și un bat cu semințe pe el (aroma de ou). Deci, ce ma sfătuiți? In afara de alt perus?

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa-i cumperi o alta pereche,de preferat sa fie cat mai asemanator ca si cel care a decedat,nici o jucarie nu o sa-i inlocuiasca pereche, daca nu se v-or intelege sa-i desparti, si eu am o pereche de perusi si ma descurc cat de cat la acest domeniu. Sper ca te-am ajutat! mult succes

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de alt perus, nu ai ce sa ii iei, doar sa astepti... poate isi v-a reveni

| Missdaydreaming a răspuns:

In caz ca nu ai luat in ca altul, grabeste-te pentru ca perusii fac parte din categoria care moare fara pereche.