| anonim_4396 a întrebat:

Dinte-un labrador maro si unul alb este posibil sa iasă pui negrii deoarece eu mi-am cumpărat un labrador dar părinți erau băiatul maro fata albă Dar toții pui erau negri Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Deci, aici tine de foarte multa biologie si cac@turi de gen, dar pe scurt... Daca parintii sunt maro si alb, sunt sanse de 75% sa iasa maro, alb, maro cu alb sau alb cu maro, Pe cand... Sunt 25% sa iasa negru, negru cu maro, negru cu alb sau alte culori!
Exemplu uman:
Mama are ochii caprui
Tata are ochii verzi
Sunt sanse de 75% sa am ochii mamei sau ai tatei, dar mai sunt sanse de 25% sa am ochii albastrii, chiar daca nici mama si nici tata nu au ochii albastrii!
Intelegi?

2 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Daca ti-au iesit puii negri, de ce intrebi daca e posibil? straight face

| Kelz0 a răspuns:

Eu l-am cumpărat nu au iesit pui acolo am văzut toții pui erau negri asta spun