| Florixandra a întrebat:

Doresc sa cumpăr un porcusor de guineea și vreau sa știu un magazin din Iași unde sunt mai ieftini de 100 lei. Ce părere aveți despre un porcusor de guineea? Sunt buni prieteni sau fac necazuri și mizerie?happy

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Este o idee foarte bună să-ți iei un porcușor de guineea. Cel mai bine îl cumperi de pe olx happy

| K0sti a răspuns:

Trebuie luat de pui ca sa se obisnuieasca cu tine si cu mediul! Imediat dupa ce incep sa manance singuri! Deci trebuie luat direct de la un crescator! Acelasi lucru valabil si pentru papagali!

| zanghetsu a răspuns:

Eu am cumparat un porcusor de guineea de pe olx acum mult timp.Dar crudul adevar este ca trebuie ingrijit, schimbat apa, mancare din belsug si trebuie sa le fie des schimbat rumegusul.Fac mizerie miros urat si e greu sa te joci cu ei, sunt speriosi.Nu ai idee cat de mult imi plac animalele si cat de mult eram documentat despre ei, eram super incantat...dar dupa doua luni am decis ca nu sunt in stare sa am grija de un asemenea animal.Nu face prea multe si este sperios, din punctul meu de vedere(dupa ce am experimentat) nu este o idee prea buna, o pisica/caine este de 1000 de ori mai activ si mai amuzant decat un porcusor speriat si (scuzati exprimarea) cacacios laughing.Dar nu trebuie neaparat sa ma asculti pe mine, daca vrei un porcusor poti sa il iei de pe olx, cel mai bine de la cineva care s-a saturat de el si vrea sa îl doneze. Bafta in alegerea ta.Toate animalele sunt grozave si dragute pana la urma ^w^