| ScheißeBeMine a întrebat:

Hey, zilele astea vreau sa imi cumpar un porcusor de guineea si nu stiu daca musca.
Porcusorii de guineea musca?
Cei care aveti va rog spuneti-mi

Răspuns Câştigător
| Roxy_9585 a răspuns:

Pocusorul de Guineea este un animal timid, docil si dragut. El are o fire blanda. In general nu musca, sau musca foarte rar. Daca se intampla, prin aceasta el incearca sa ne comunice ceva, fara motiv nu musca. Sa incercam sa descoperim cauza acestei comportari, in cele mai multe cazuri indica neajunsuri care se pot compensa. Daca intelegem de ce se comporta asa, si reactionam in mod potrivit la acest semnal, vom invata unul de la altul reciproc. Astfel legatura noastra cu acest mic animal de companie poate deveni mai buna.
Pate o sa te roada si el putin cu dintii lui

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu musca

| Dany19 a răspuns:

Nu musca deloc. Sunt foarte dulci. Al meu adora sa-i fac baie cu dusul, sta super cuiminte.

| TheBlueWolf a răspuns:

Eu sincer nu am avut cunostinta de un caz in care un astfel de animal sa devina violent, mai ales la acest grad (de a ataca).Si eu mai am niste cunostinte destul de bogate in domeniul zoologic...

| britney4kevin a răspuns:

Nu musca dar sunt foarte draguti.am si eu unul la tara...

funda?happy

| Daygum a răspuns:

Dacă te porţi frumos cu el, nu o să muşte.