| AndreeaM1 a întrebat:

E adevrat ca daca unei pisici/motan ii intra apa in urechi moare?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| karsivan a răspuns:

Nu, nu moare, cu ce am trata otita exista picaturi de pus in urechi..etc, sunt pisici care inoata de placere, apa intrata este scoasa prin scuturare capului.

| DeKoniec a răspuns:

Hmm.....acum ceva vreme am vazut un documentar legat de moartea pisicilor(suna stupid) si faza cu apa s-a dovedit a fi un mit...

| AndreeaM1 explică:

Multunesc pentru toate raspunsurile voastre, chiar imi faceam griji.

| Anonimaa77 a răspuns:

Nu,nu moare! big grin

| Spex188 a răspuns:

Nu poate muri dar in cel mai rau caz surzeste.

| ionutpop32 a răspuns:

NUUUUUUUUUUU!
Clar.
Crede-ma am facut de multe ori baie unei pisici si nu s-a intamplat nimic.

| Ameliasita a răspuns:

Am 5 pisici si la una ia intrat apa si inca multa credeam ca nu-i pot face nimic da pr lui tata e veterinar si mi-a spus sa-i dau usor cu un betisor pentru a atrage apabig grinsi a mers e foarte bine
chiar cea mai jucausa:X

| RoxaRoxanaRoxi a răspuns:

Depinde cata apa ii intra, eu asa am auzit ca daca ii intra apa multa moare happy

| Mariana3 a răspuns:

Nu,nu moare.

| Ghita_Daniela_1967 a răspuns:

Da, este adevarat ca ii intra apa in urechi