| Robert_Găman_1993 a întrebat:

Este vreo firma de curierat care ofera transport pentru animalutele de companie? Vreau sa imi iau doi catelusi din Targu-Jiu iar transportul este problema. Multumesc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Nu exista microbuze care fac curse intre localitati si orase pe acolo ca nu ar fi o problema pentru ei daca transporta 2 catelusi. Problema este sa ai cusca de transport.

| viotedy a răspuns:

Singura solutie sa te deplasezi tu.sau daca ai vreo cunostinta care are drum pe acolo cu masina, sa tii aduca.

| KinderBeeeib a răspuns:

Imi pare rau dar nu exista mijloace de transport (in comun) care sa transporte animale, nu le primesc nici Fan-Curier nici microbuze si nici nimic. sad

| adishorMS a răspuns:

Sunt firme de curierat care transporta animale 100% un prieten a primit astfel porumbei din oradea insa trebuie sa ai cusca speciala
unde vrei sa-i duci departe? din tg jiu?

| PeanutButterHellishTime a răspuns:

Uite cum e, transportul animalelor prin curier e ilegal si e caz penal/amenda, chiar nu mai stiu. Ma rog, esential e faptul ca nu se prea baga companiile la asa ceva, asa ca cel mai simplu e sa te deplasezi pana acolo cu o masina, sau daca cunosti vreo persoana care are drum, se rezolvi prin tren/autocar, iar dupa parerea mea, ultima varianta e destul de ok, deoarece dai 10-20 lei soferului si te-ai scos. Eventual, ii spui sa tina cainii in fata, si sa se mai uite la ei. Eu asa am facut, si totul a fost ok!
Succes!