| Alessia182013 a întrebat:

Eu cu fratele meu vrem fiecare un hamster, dar nu vrem pui. Dacă îi punem în aceeași cușcă se bat și nu avem loc pentru două cuști.Cum să facem?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va luati fiecare cate unul, fiecare in cusca lui. Si il ingrijeste fiecare pe al lui. Daca sunt amandoi in aceeasi cusca puteti avea discutii intre voi.

| Hyperion7 a răspuns:

Ori vă luați unul, ori vă luați o cușcă cu 2 spatii diferite.
Gen așa
https://www.petmagazin.ro/......ie-nr-125/

| Eusuntd a răspuns:

Luati doar unul. Bani economisiti, puteti avea grija de el pe rand, va puteti juca cu el pe rand. E un animal de companie care poate fi a amândurora

| ThatGuy10 a răspuns:

Pai na decideți voi totuși zic ca 1 e suficient, nu e o responsabilitate mare.
Trebuie sa ai timp și pentru ei și fratele tău la fel dacă sunteți pregătiți sa aveți un animal de compania și știți ca aveți timpul necesar puteți lua 2 și și 2 cuști dacă ai o cușcă destul de mare puteți sa puneți ceva la jumătatea cuști și sa fie unul deasupra celuilalt și sa fiți siguri ca aveți pentru fiecare chestiile necesare.
Mai contează și dacă Hamsterii sunt amândoi masculii, motivul pentru care se bat este acesta.