| ██████ 100%LuvPuffy'Ionika! a întrebat:

Eu fac 5 lucruri zilnice

1big grinau cursuri de dans
2:Invat sa imi imbogatesc vocea pentru cantat
3big grinau cursuri de cant la pian
4big grinau cursuri de limba engleza
5big grinau cursuri sa invat limba franceza

si nu pre mai am timp si mai am si teme la scoala si mereu ajung acasa pe la 20:23 si trebuie sa scriu si ne da mult de scris, si eu nu am timp liber deloc, si in wikeend nu am tim si vreau sa renunt la 3 din ele ce imi sugerati?{dau fundita}!

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu zic sa mai adaugi unul - curs de limba romana.winking laughing
Scuza, dar n-am putut sa ma abtin.winking
In ce clasa esti? happy
Eu in locul tau as ramane cu dansul si engleza (e mai de viitor). Bafta multa!winking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca le treci de doua ori pe saptamana te poti ocupa de toate. Vocea nu ti-o imbogatesti, inveti s-o controlezi si asta daca nu iei lectii de canto nici nu o poti trece ca activitate exclusiva pentru o parte a zilei, nu? Poti canta oricand esti acasa, mai putin cand te hranesti sau te speli pe dinti. Ti-ar putea prinde bine si putin sport, pentru dezvoltare fizica armonioasa. Ai timp pentru toate.

| Mary Marry a răspuns:

Of...Nu trebuie sa renunti la numic.La ABSOLUT nimic!
Eu fac pian principal la Dinu Lipatti, fac canto, fac cursuri de dans, cursuri de chitara, cursuri de teatru, iar in timpul anului cand sunt la scoala fac si cursuri de mate, engleza si franceza si chiar nu obosesc.Asta fac de can aveam 3ani asa ca m-am obisnuit.
Toate iti folosesc in viata.Pe mine ma ajuta toate.
Dar daca vrei neaparat 3 eu zic sa ramai la canto, englezas si pian.

Iar pentru cei care spun ca pianul sau canto nu ai ce face cu ele va anunt ca pe aceasta planeta exista si artisti ok?
Eu nu as renunt-a la canto sau pian pentru nimic. in lume.

| Derye a răspuns:

Precizare: daca spui DAU cursuri inseamna ca tu inveti pe cineva. IAU lectii de pian e mai corect.

Nu trebuie sa renunti la ele, trebuie sa mai raresti vizitele la 1 per week. Exceptand engleza, la care, din cate vad, nu sunt indeajuns de multe ore (wikeend).

Bafta!

| shadovv a răspuns:

Fara 3, fara 5 si total fara 1!
si nu mai asculta Lady Gaga big grin

| Liviu a răspuns:

1, 2, 3, 5 o O lasate frate' du-te undeva happy bea fumeaza distreazate viatai scurta' sa tio irosesti cantand sau invatand franceza BLEACH straight face
(mai frumoasa mi se pare engleza )

| BRG a răspuns:

Nu ar trebui să renunţi la nici una din aceste lucruri, toate sînt frumoase, doar că ziua ar trebui să fie mult mai lungă.

| MindFreak a răspuns:

Eu zic sa renunti sa mai asculti Lady Gaga!
Mai poti renunta si la franceza, dans si cantat(din voce).

| oana_8373 a răspuns:

Deci limbile straine sunt foarte importante, nu poti renunta la ele.deci renunta la celelalte 3winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu azi spune sa ramai la dans, pian si engleza sunt minunate... deci nu te lasa

| Bianca_4346 a răspuns:

Sincer.tot 2, 3, 5.nu vad la ce iti foloseste cantatul.adica imbogatirea vocii pentru cantatstraight face