| ingerasmotat a întrebat:

Funda! Caut sa adopt un bichon sau sa cumpar unul nu prea scump deoarece nu am 150-200 de euro! Va rog sa ma ajutati! Multumesc!

2 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Mai bine mai pui 100 euro si iti cumperi un bishon adevarat, cu pedigree, de la o canisa serioasa.
nu ai precizat ce fel de bishon: maltez, havanez, frisee... metis intre aceste rase, coton du tulear, si tzu, lhasa apso, etc.

eu stiam pe cineva care avea bishoni si ii dadea cu 200 euro, dar fara pedigree.

si pana la urma, de ce neaparat bishon... dupa parerea mea sunt pufosi si dragalasi, dar greu de disciplinat pentru ca sunt destul de incapatanati si nu prea dornici sa faca pe plac stapanului, asa cum sunt alte rase.

| clausialin a răspuns:

Peste tot e cam de la 200 de euro in sus asta daca il iei direct de la crescator daca il ei din mall-uri sau pet-shop s-ar putea sa ajunga si la 16 milioane,cred ca numai cineva ce te cunoaste sa til dea mai ieftin, oricum mai bine stai pana strangi acesti bani si iti iei, eu am un bichon maltez de 3 luni si l-am luat la o luna jumate tot 200 de euro am dat pe el. BAFTA.