| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Va rog frumos sa cititi si sa mă ajutati, pentru mine este important... Unei pisicute de 2 luni trebuie sa ii dau doar mancare pentru juniori sau pot sa ii dau si pentru adulti sau seniori măcar un pliculet la o saptamana. Whiskas, KiteKat, Felix ..Graound Gold... DAR GUSTARI POT SA II DAU? RECOMOENSE DE LA WHISKAS?

Răspuns Câştigător
| Helpmeforfree a răspuns:

Caramele cu lapte,nu comenta daca nu stii.

Buna,Denisa.
Am urmarit intrebarile tale si am vazut ca chiar iti doresti o pisicuta,si vad ca ti-ai luat deja una:Felicitari!

O poti hrani cu hrana de adult de la un an in sus,insa cate doua pliculete pe saptamana (chiar de adulti)sunt binevenite in alimentatia ei.

Poti sa ii dai gustari,dar moi, dintii pisicutei inca nu sunt schimbati si nici nu sunt tari in masura pentru a manca deja oase.

Poti sa ii ofer recompense, sigur, una pe zi. uite un program facut de mine pentru pisicuta ta:
Dimineata ii poti ofei niste bobite cu putin dar putin iaurt simplu, la amiaz ii poti da mancare gatita iar seara ii poti oferi un pliculet mic de hrana umedă.
ATENTIE! recompensa se ofera astfel:o bucatica mare (un baton daca e mare)se taie in trei si se da dupa fiecare masa ca "desert'.

Alte intrebari?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mai am intrebari daca poți sa imi răspunzi la toate pe rand te rog frumos happy
1 Ii pot lasă pisicute mele un bol cu apa unul cu mancare umedă si unul cu mancare uscată? Eu voi fi la scoala de la 8 la 16... si ea va fi singuri ca in camera mea are in loc de dormit litierea tot ce are nevoie. jucării cum sa procedez cu procedez cu programul de papa... Ii las asa nu?
2 M.Am informat eu cat am putut... dar care e cea mai buna mancare pentru ea? Whiskas KiteKat Friskies Felix etc... cică produsele de la Whiskas nu is asa bune. uff sad

Răspuns utilizator avertizat