| Doglover2 a întrebat:

FUNDITA! Ce rasa de caine credeti ca este cea mai buna in paza casei?
Rottweiler sau Pitbull?
De ce?
Dau FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! Simplu si Sincer... niciunul :D! De ce? LA ambii caini iti trebuie muult timp sa il parcurgi cu ei insa sunt cam greu de cap si nu prea asculta si ataca pe dusman fara comanda stapanului ceea ce nu e bine. :|. Pitbulii rontaie totul si rottweiler trebuie scosi afara ca la fel ca si pitbulii latra de nebuni de sunt lasati acasa singuri. Itit recomand un caine ce e mult mai destept, frumos si rabdator, iubitor cu copii;) si il dresezi mai repede;)... http://3.bp.blogspot.com/......no+dog.jpg http://translate.google.dk/....../translate

4 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Poi Rottweiler este un caine foarte rau (crede-ma am avut unu) pazeste este in stare sa si omoare hotul preinde toto c emisca si toto ce este strain insa nu asculta de stapan nici daca il dai al dresaj. Pitbulu este un caine de paza foarte bun este putenic, devotat stapanului, iubitor, ascultator, amandoi caini sunt foarte buni insa daca ai imi putini bani ia un Rottweiler daca ai bani ia-ti mai bine un Pittbull.
Succes.

| Razvyh a răspuns:

1Q 70% din ce ai spus a fost gresit rotweillerul este un caine de paza foarte bun iar daca il educi la timpul potrivit este ferm, calm si devotat
i pitbullul este un caine bun de paza in enul ca hotii cand il vad in toate splendoarea luiwinking le e frica de el. Rasa pitbull a fost creat in evul mediu (cred) pentru luptele intre caini. Cei mai multi Pitbulli nu au treaba cu oamenii in cele mai multe cazuri ei ataca alti caini si nu dau inapoi pana unu isi da duhul pe langa rotweillerul nu au treaba cu alti caini in cele mai multe cazuri au treaba cu oamenii (pana la urma sunt de paza si face ceea ce are de facut big grin). Daca nu crezi uitate pe net.
funda big grin?

| FackingJungle a răspuns:

Rottweiler ( mult mai desptept )

| Frumusika24 a răspuns:

Rottwiler pentru ca ala imi place laughinglaughing