| randunicaMica a întrebat:

Hei....am gasit o randunica cazuta din cuib....defapt...mai multe, dar numai ea a supravietuit.....imi puteti spune cum pot face sa traiasca chiar daca trebuie sa plec fara ea undeva, vreo 3 sau 4 ore?(nu mananca singura si nimeni nu are grija de ea....decat eu)

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Mai bine ai cauta un cuib de randunele si ai baga-o in cuib...
Poti procura insecte?
O zi buna happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un pui atins de mana de om nu va mai fi bagat in seama de pasare. Da-i sa manance faina de malai muiata cu apa. Pune-i si un bol cu apa. Cand va creste va zbura singura.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu poti face nimic altceva decat s-o pui inapoi in cuib altfel e condamnata. poate merge si in alt cuib dar nu cunosc. Am cuiburi cu randunele prin gospodarie dar nu am intalnit sa cada din cuib. Probabil cineva le-a stricat cuibul. Pacat de ele dar nu ai ce face.