| kkkk a întrebat:

Hei..care stiti va rog sa ma ajutati.happy..am la sat 2 iepuri ( un mascul si o femela), dar acestia sunt frati.pot face pui daca sunt frati? eu am auzit ca nu... Daca nu, ar trebui sa duc femela la un alt mascul sau sa aduc masculul la ea?? funda happy

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Park1Suin a răspuns:

Pot.Du femela la el.

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Salut.
am citit pe mai multe site-uri, nu contează dacă sunt fraţi sau nu. şi ştiu şi un caz real. nu contează nici măcar dacă sunt mama şi fiu, tată şi fiică, înţelegi? la animale nu e după asta, crede-mă.
Să-ţi trăiască!

| cosi9 a răspuns:

Daca i-ai tinut separat o perioada ii poti da unul cu altul si nu are numic pentru ca asa am facut si eu. de obicei nu conteaza cum faci cu imperecherea. ca duci femela sau ca aduci masculul nu are importanta.

| kkkk explică (pentru cosi9):

Ei stau amandoi la un loc.dar eu zic ca inca nu sunt destui de mari pentru imperechere.dar peste vreo luna. poate ca da