| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cum il pot convinge pe tata sa-mi ia un bichon? Pana acum vroia dar azi a sarit cu gura pe mine ca avem prea multi caini (3) nu sunt chiar asa de multi zic eubig grin dar as mai vrea un bichon ca sa stea cu mine in casa.
Cum il pot convinge sa-mi ia?

Răspuns Câştigător
| 96Madalina a răspuns:

Poi.ii poti arata cat de grijulie esti cu cei 3 catelusi ai tai si ca 1 nu ar strica si daca nu il convingi nici asa nu mai vb cu el cateva zile si esti bosumflata pe langa el si plangi din cand in cand si poate il va lasa inima i iti va luawinking crede-ma ca merge stiu din propria experientabig grin

8 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Ok...eu nu sunt bogata dar nici saraca adica imi permit unul,dar tata nu vrea sa cumpere,un coleg de-al lui are o bichonica care are pui in burtica si prin iunie-iulie trebuie sa nasca si asa a acceptat sa mai am un caine, i se par si lui draguti acel catel, si da am adus si eu vorba asa despre el oare de asta ca s-a saturat sa tot vorbesc despre ei? Si daca este asta ce pot face sa mai doreasca acest bichon? Stiti eu mai am 3 caini si cand ii aveam le spuneam parintilor ca voi avea eu grija de ei nu prea m-am tinut asa de cuvant dar am avut grija de ei cat de cat dar mai mult joaca laughing dar cu acest bichon va fi altfeld pentru ca eu vreau sa-l ingrijesc si tata sa-mi ia pedigree pentru catelusi...tocmai voi face asta sa-i spun acesta propunere si daca nu ma crede sa mi-l ea si va vedea ca pot sa fiu responsabila.

| Bledea a răspuns (pentru Bibuşca):

Hey si cu cat vinde un pui?
Mai are? si eu as vrea sa imi cumpar unul.

| Bibuşca a răspuns (pentru Bledea):

Numai are din pacate sad. Imi pare rau!

| Bibuşca a răspuns:

Madalina,mersi mult asa mai fac si eu dar ma mir ca am uitat sa incerc metoda asta dar mersi ca mi-ai reamintitokiss

| animedrawy12 a răspuns:

Pai s-a suparat din senin pe tine sau ai adus tu vorba foarte mult de acest caine? Daca ai bani, iti poti lua tu unul pe ascuns si ii poti zice tatalui tau ca ti l-a dat cineva (poti alege un pui ca e mai dragalas) si asa nu poate refuza.E testata de mine.Asa am facut si eu cu pisicile mele si am 6!

Răspuns utilizator avertizat
| David95_2915 a răspuns:

Pai ii poti zice ca iti plac foarte multi caini si te-ar supara foarte tare daca nu ti-ar lua si ca toata lumea are un lucru care il place

| Noname_4058 a răspuns:

Implora-l si fa cea mai draguta fata de catelusi de pana acum, sg nu-ti va rezista!;-)laughing