| Mihaela a întrebat:

Hei! I need you! M-am apucat sa scriu o carte, despre doi indragostiti. Cartea se numeste' Unele povesti de dragoste nu mor niciodata', nu am terminat-o, acum sunt la inceput. Am scris un capitol si ceva. Mie imi place foarte mult. Cand o termin, vreau sa o public, doar ca nu stiu daca o va cumpara cineva. Au citit-o cateva prietene, si au spus ca e frumoasa, insa nu stiu daca imi spun doar asa, sau chiar le place. Voi ati cumpara o carte in care e vorba despre doi indragostiti, care trec prin diferite situatii, si bune, si mai delicate? Astept raspuns! Cel mai convingator raspuns primeste funda! Multumesc mult de tot!

Răspuns Câştigător
| stiiix a răspuns:

Hei, de ce nu incerci sa postezi aici primul capitol, sau macar secventele care iti plac cel mai mult din el. In general as citi orice se anunta a fi bun.
De obicei, desi e un criteriu nu tocmai bun aleg o carte dupa titlu si dupa prima pagina citita. Daca imi place cum suna, o cumpar, daca nu, din partea mea poate sa ramana pe rafturile librariei pentru eternitate.
Daca intr-adevar consideri ca munca ta este buna, atunci du-ti planul pana la final.
Deci din punctul meu de vedere, DA, as citi o poveste de dragoste, plina de obstacole (hihi, sper sa te gandesti la un sfarsit mind-blowing)
Bafta!

13 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Foarte originala cartea pe care o scrii laughing Pana acum nu a mai avut nimeni inspiratia sa abordeze un astfel de subiect. Daca tot iti place sa scrii, de ce nu incerci poezia. Iti poti concretiza si concentra inspiratia, fantezia si trairile doar in cateva versuri, nu in zeci de pagini pe care nimeni nu va avea rabdare sa le citeasca.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu conditia sa-mi spuna o poveste frumoasa si credibila, adica sa nu cada in ridicol cu iubiri inexistente, ci sa se refere la o situatie plauzibila, de viata, captivanta, care sa-mi aduca ceva nou si interesant, o perspectiva nou, o privire autentica si personala.

| Mihaela explică:

Multumesc pentru pareri! Am scris in format wordpat primele 3 capitole, care sunt gata! Daca vreti sa le vedeti, trimiteti-mi un mesaj, va rog! Multumesc mult inca o data pentru incurajari si sfaturi!

| qtheodora a răspuns:

Da de ce nu.eu incerc tot ce e nou si multe persoane cred ca ar cumpara-o pentru. ca e un titlu ff frumos si cred ca si continutul e frumos. unii oameni chiar le plac romanele de dragoste.
succes in continuare.cand o publici sa ma anuntu:X

| moniii_1083 a răspuns:

Da, as citi! blushing
Ar fi super daca ai avea in format electronic primul capitol...sau cat ai scris big grin
Mi-ar placea tare mult sa citesc big grin

| Deutsssa a răspuns:

Da, as cumpara o asemenea carte! De obicei, fetelor le plac mai mult cartile si filmele de dragoste. Aceasta carte a ta este putin asemanatoare cu Twilight. Multe fete ador aceasta carte. Poate o sa o adore si pe a ta. Mult succes!

| xkatax97 a răspuns:

Mi se pare interesant sincer nu citesc pre mult sa zic ca. ma "obosesc" dar cred ca este foarte frumoasa mai ales daca este de indragostiti eu as cumparao. Te rog ne poti face o descriere scurta la cartea ta happy? Multumesc.Succes cu cartea!kiss

| myha a răspuns:

Depinde de continutul cartii. Si eu am scris 3 capitole dintr. o carte intitulata ' Ochii iluziei'... mi-e lene sa scriu despre ce e vblaughing.
Nu conteaza ce crede o persoana sau nu. Conteaza ce crezi tu, si daca tie iti place si scrii cu tragere de inima, atunci totul o sa fie bine. Nu te increde prea mult in unele persoane.
Sigura care ma ajuta intr-adevar si care ma incurajaza este mama. Atunci cand nu este bine un lucru sau cand nu ii place un anumit pasaj cum suna imi spune. In rest, nu mai conteaza.
:*
Mult succes si sa speram ca o vei publica curand. Ti-o cumpar daca mi-o cumperi pe a mealaughing
>:d

| princessmaya a răspuns:

Cand cumpar o carte ma uit si la coperta. daca ma atrage, ma convinge sa o deschid. odata ce-am deschis-o si citesc un paragraf interesant. m-a convins sa o cumpar.Eu cred ca tu ar trebui sa ai mai multa incredere in munca ta, pentru ca nu e atat de usor sa scrii o carte.Cumparatori cu siguranta vor fi, mai multi sau mai putini, dar atata timp cat tu nu crez in asta, si nu o publici cu siguranta nu vei avea nici un client

| MaiiaAna a răspuns:

Pai daca in carte gasesc si ceva de iubire la distanta (o incercare a vietii pentru cei doi indragostiti) sau ceva ce in viata nu prea rezista... Fii sigura ca vei avea pe cineva care o va cumpara...
De obicei imi plac povestile de dragoste love struck. asa ca spor la scris happy

| mihaela94_9486 a răspuns:

Din ce ai scris aici nu pot sa iti spun daca as cumpara-o sau nu. Probabil ca da, dar intotdeauna inainte sa cumpar carti, citesc rezumatul. Deci nu stiu. tongue

| Absolut a răspuns:

Eu iti propun sa incepi cu Internetul-cea mai rapida cale de raspandire, daca vezi ca este apreciata si le place oamenilor cu adevarat ar trebui sa nu ai nici o retinere in a publica`o! Asa ca mult succes si ai grija de tine si de carte!:*

| LoveBellaLoveEdward a răspuns:

Vreau si eu sa-mi dai primele 3 ca[pitole daca leai terminat lasa-mi un id de mess