| eva2299 a întrebat:

Hei!
Intrebarea de astazi nu va fi una la care sa se imbulzeasca lumea cu raspunsurile.
Am citit un roman numit Diamantul din Drury Lane apoi vol. 2 Pisica printre porumbei si acum vreau sa il citesc si pe al 3 doar ca nu il gasesc!
Il caut de 3 ani si nu a aparut inca. Nu inteleg daca in alte tari cartea a fost tradusa si este data spre vanzare la noi de ce nu se poate acest lucru? BTW mi'as dori sa citesc cartea in romana, nu ca nu as stii engleza, dar sa fim seriosi asa ne e tuturor mai usor sa citim.
Daca aveti vreo idee astept comm'urile voastre.
winking

2 răspunsuri:
| Larisa211 a răspuns:

Am citit si eu cartile, sunt geniale, am intrebat bibliotecara de volumele urmatoare, dar a zis ca nu au fonduri. Este de vanzare pe unele site-uri daca nu te deranjeaza pretul piperat si taxele de curier. Stiu ca nu este in romana dar chiar nu se gaseste. Daca tii neaparat sa o citesti poti sa dai comanda la o editura, sau sa o cumperi in engleza si sa o dai unui translator dar asa ajungi la niste costuri destul de mari. Decat sa stai sa astepti sa apara in Romania... cam astea sunt ideile mele. poate te ajuta la ceva. App, din ce Judet esti? de la granita? daca da, ai sanse sa gasesti cartea in Bulgaria sau Ucraina la un pret mai mic, dupa aceea sa o dai la tradus.

| iRawrr a răspuns:

Si eu le-am citit dar al 3 lea nu apare la noi in tara fiindca inca nu a fost tradus si nu il vom citi decat cred peste un an fiindca atunci va veni ultima masina de carti.