| Hisano a întrebat:

Hei,lume! Deci sunt la tara la bunici si am gasit intr-o debara un pisic de 1 zi.Mama sa nu l-a hranit pana acum si eu as vrea sa il iau acasa.Cam toata familia imi spune sa il las ca poate il va alapta mama sa dar este prima ei nastere si este foarte salbatica (nici nu este pisica lor).Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| iamcringe a răspuns:

Trebuie lasat unde a fost nascut, poate mama sa il va hrani. Daca nu il hraneste va avea un final tragic. Puii de pisica beau numai lapte de pisica.

| Ihvnnm a răspuns:

Nu pot sa iti spun daca sa iei pisica sau nu, dar, daca o iei exista sansa sa nu manance ce ii dai tu, ci doar de la mama ei. Daca este prea mica si pui mana pe ea, s-ar putea ca mama ei sa nu o mai accepte. Este dificil când esti intr-o astfel de situatie. Si mie mi s-a intamplat. Dar daca mama lui tot nu il va hrani, poate ar merita sa incercati sa ii dati voi sa manance. Succes happy

| JustABadDay a răspuns:

Eu spun sa lasi pisica acolo fiindca acolo este mai bine pentru ea. Adica pentru pisica e ca si cand te-ar lua cineva pe tine si te-ar pune sa locuiesti intr-un pod, eu spun sa lasi pisica acolo daca nu te gandesti la pisica o sa o iei acasa la tine dar daca te gandesti la ea o lasi acolo

| Iconaru_Madalina_1978 a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa lasi pisica acolo findca poate veni oricand mama lui sa il alapteze

| Prinnnccceeesss a răspuns:

Eu zic sa-l lași acolo pentru ca animalele s foarte grijulii cu puii lor...și daca l-ai lua acasă fiind nehranit va murii pentru ca nu si-a luat anticorpii din laptele mamaei la început fiind colastra