| DennnnN a întrebat:

Hei :*
stiu ca este o intrebare la care voi gasi destul de greu un raspuns:
imi puteti spune cum pot confectiona un kimono de geisha, nu de karate.(vreau sa-mi spuneti de material am nevoi, cum sa le cos, eu stiu ceva chestii despre kimono-uri, dar nu suficiente), vreau sa.l fac eu, nu sa ma duc la croitor.
dau fundita celui care ma ajuta cel mai mult. multumesc

1 răspuns:
| AnaEm12 a răspuns:

Hei!happy
Nu stiu daca va functiona pentru tine, dar bunica mea avea un sacou si o fusta de cand s-au casatorit parintii mei...destul de vechelaughing, si pentru ca sacoul era lung mi-a confectionat un kimono, numai ca nu avea manecile pana jos, dar pur si simplu l-a legat la mijloc si i-a taiat manecile.
La fel de bine poti sa cumperi material, eu asa am facut la o serbare.Mi-a cumparat mama un metru sau nu stiu cat de panza de bumbac si i-am facut manecile lungi, iar restul venea ca o camasa de noapte.Era taiat acolo la gat nu cu nasturi si pe decolteu era pusa ata rosie.Iar la mijloc pur si simplu material de alta culoare.
Sper ca te-am ajutat.