| Denny_Denisa_2001 a întrebat:

Am nevoie urgent d eorice raspuns cat de mic.In scoala altfel sora mea trebuie sa prezinte impreuna cu mine ceva...si noi vrem sa prezentam un caine(ciobanesc mioritic)Stie comanda sezi noroc/da labuta ceva gen pup si sus la varsta de un an...Dar a fost tinut in lant afara si daca il scot la plimbare alearga ca un nebun si abia il pot tine cum il pot dresa in cel mult 2 sapt sa mearga si el normal sau sa fie mai calm+sa nu faca prin clasa in alea 2 ore rolling on the floor

2 răspunsuri:
| DarkusXD a răspuns:

Pai cumpara-i o lesa si plimba-l cat mai des pe afara, asa il vei dresa sa nu alerge ca un disperat. Cat despre facutul in clasa, asigura-te ca inainte de a merge in clasa "si-a terminat treburile".

| Denny_Denisa_2001 explică (pentru DarkusXD):

Lantul este detasabil de cusca si cand il plimb ma smuceste ma trage in toate partile...ce pot face? abia il stapanesc sad si nu prea am timp mult la dispozitie, scoala asta...