| XdwathXmathTlete a întrebat:

Hei TPU am si eu 2 intrebari:
1. Actual am 2 sanitari(nu-i deosebesc) si 3 guppy(1 mascul si 2 femele) si una din femele sta langa filtru(am un filtru si pe post de pompa) ce pot sa fac?
2.Ma gandeam sa mai iau inca 3 guppy ca sa nu se simta celilalti singuri si 2-4 neonii. Avand in vedere ca acvariul meu este momentan de 20l nu stiu daca voi suprapopula acvariul.Stiu ca si neonii si guppy sunt pesti mici care traiesc in grup?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| QµeeК a răspuns:

Hai sa incepem.
1.Am un acvariu cu vreo 10 pesti, iar un peste sta numai langa filtru. Am fost la un specialist si mi-a spus sa nu ii fac nimic pentru ca unii pesti sunt obisnuiti sa stea
pe sus. Stiu ca pare ciudat laughing
2.Te sfatuiesc sa nu iei pesti de alta specie deoarece acum cateva zile am cumparat un caras (parca) si l-au mancat ceilalti pesti.Iar neonii si guppy traiesc in grup.