| Adellee100 a întrebat:

Am un bichon havanez de 2 luni si azi de dimineata a cazut din pat si s-a lovit la cap. De mancat mananca dar parca e suparat, ieri a facut vaccin si poate de aceea.INtrebarea mea este: Credeti ca a patit ceva daca a dat cu capul de podea? Sunt foarte ingrijorata deoarece a ametit. FUnda!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cred ca s-a speriat cand a cazut si poate si de la vaccin, dupa ce ii face vaccinul, cam 2-3 zile il doare locul unde a fost injectat.( de aceea se face si masaj periodit, in fiecare zi de 2-3 ori pe zi in locul unde s-a facut vaccinul, si daca e cazul comprese cu apa daca se umfla).
Dar daca persista supararea, adica sa fie mai mult de 2-3 zile, te-as sfatui sa te duci la medicul veterinar cu el sa nu aibe vreo fractura sau fisura, deoarece osul craniului e foarte firav la puiuti.

1 răspuns:
| kitykity a răspuns:

Se poate sa se fi speria, cred ca s-a speriat cand a cazut si poate si de la vaccin, dupa vaccin( de aceea se face si masaj periodit, in fiecare zi de 2-3 ori pe zi in locul unde s-a facut vaccinul, si daca e cazul comprese cu apa daca se umfla).