| Andreea_Mălina_1999 a întrebat:

De 3 zille am un papagal perus pe nume Coco..Este foarte sperios la orice miscare sau zgomot,ciripeste foarte rar si, astazi am observat ca se scarpina atat cu ciocul cat si cu ghierutele pe sub gat si pe la penele din spate..acum am observat ca s-a scarpinat atat de tare incat si-a dat coada jos(penele cele mai lungi)...Ce se intampla cu el? Gresesc eu cumva? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Poate are paduchi, iar in cazul acesta te sfatuiesc sa te duci cu el la un medic veterinar. Tot el o sa iti dea si tratamentul adecvat.

| Andreea_Mălina_1999 explică (pentru LaLaura):

Multumesc mult! si am auzit ca s-ar putea "spala: in felul asta.e adevarat?

| Andreea_Mălina_1999 explică (pentru LaLaura):

Am mai auzit ca ei s-ar putea "spala, curata" facand lucrul asta, e adevarat?

| LaLaura a răspuns (pentru Andreea_Mălina_1999):

Pai ei asa se spala si se curata, cel putin 4 ore pe zi, se spala cum o fac si pisicile. Deci este foarte normal ce face, este anormal daca ii cad penele si daca se scarpina si se spala mereu.