| nightrosesred a întrebat:

hamsterul meu isi strange tot talasul. de ce?

Răspuns Câştigător
| YoCookieMonster a răspuns:

Exista 2 cai de raspuns:
1) Isi face culcusul.Pentru a-si face culcusul strange mult talas la un loc[de obicei, in tuburi sau in colturile custii], si se pune pe el, pentru a fi mai moale.De preferat, daca isi face culcusul, sa-i pui niste fan acolo.
2)Sa fie gravida[daca e femela],dar daca nu mai ai si alt hamster,nu e posibil asa ceva! Dar daca ai,inseamna ca trebuie sa ii pui materiale pentru culcusul puilor! Fii atenta, lor le place sa-si ascunda cat mai bine posibil puii, sa nu te miri daca vei gasi pui ascunsi sub talas.Dar, repet, daca nu ai 2 hamsteri,femela si baiat,nu e posibil sa ai pui.
Daca ai,ia urmatoarele materiale:
-fan
-tuburi[nu neaparat de plastic,poti pune suluri de hartie igienica, si hamsterului i se va crea senzatia de tub]
-casute speciale de hamsteri, pe care le achizitionezi din pet-shop-uri.
-Poduri din crengute, sau buturuga dinaia cu gauri, caci puii vor fii foarte activi dupa primele 2 saptamani de viata.

1)--> Sper ca te-am ajutat :*
2)--> Bafta la cresterea puiutilooor love struck

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate naste.Si isi face un adapost.Este fetita?

| AtateaConditii a răspuns:

Vreau sa isi faca un tunel. Pune-i tuburi din alea, jucarii, case, labirinte, hamsterii sunt foarte curiosi si dornici de aventura mai ales noaptea cand sunt activi.

| whattt a răspuns:

Daca e femela poate ca e gravida