| AliceAne a întrebat:

Hei TPU (problema urgenta), am acasa un motanel angora de turcia in varsta de 6 luni, azi am adus acasa inca un motanel metis de albastru de rusia cu europeana, insa pisici nu se inteleg sunt speriati se scuipa si maraie nu se apropie unu de altul, ce sa la fac sa le grabesc perioada asta de acomodare?, ambi au 6 luni.

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Lasa-i mai ca in 2-3 zile o sa fie cei mai buni prieteni, nu-ti face griji degeabarolling on the floor

| Eallscriellca a răspuns:

Hello! De vreme ce ambi sunt asa de mari si masculi e normal nici nu sunt invatati unul cu altu. Ajuta-i sa se obisnuiasca joaca-te cu amandoi in acelasi timp hraneste-i in acelasi timp pune-i sa stea impreuna langa tine si mangaie-i si tine-i macar jumatate de minut.Am crescut printre pisici si caini si am mai avut cazuri similare. Sper ca ti-am fost de folos! Ceau! Ceau!

| Albescu_Silviu-Claudiu_1987 a răspuns:

Da-le amandurora de mancare dintr-un singur vas big grin