| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Miercurea trecuta am gasit un pisoias. Este metis intre europeana si albastru de rusia. Are 4 luni si este superb, prietenos, adorabil, chiar este un motanel special. Imi doresc din tot sufletul sa il pastrez si de cand l-am gasit plang intr-una, dar pur si simplu nu se poate. Acum doarme pe mine si ma iubeste foarte mult. Trebuie sa il dau, dar nu stiu cui..sincer as vrea sa il stiu aproape si mai ales foarte bine ingrijit, sa pot sa il vizitez si poate peste 2-3 ani sa il iau inapoi, dar cred ca cer prea mult. Voi ce spuneti? Va implor sa ma ajutati cu sfaturi, pentru ca mi se rupe sufletul cand il vad cat este de dragalas.

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

De unde esti? Poti sa il dai unei colege sau sa ii gasesti un loc ascuns unde sa te duci zilnic sa ii dai de mancare sa il tii ascuns in caz ca familia ta nu il vrea, prin pod daca stai la casa.

| mynameiselena a răspuns (pentru AtateaConditii):

Sunt din Bucuresti si stau la bloc...ma gandeam sa-l duc la tara, dar ori poate sa fuga, ori mi-l arunca bunicii.

| ValentinElTPU a răspuns:

Pune anunt pe net daca il vrea cineva. Daca nu arunca-l in curtea cuiva care stii tu ca iubeste pisicii... Nu-ti fa griji, toti pisoii sunt frumosi cand sunt mici... te vei mai indragostii si de altul peste 2-3 ani sau cat spui tu happy

| ViseInCeata a răspuns:

Pai dai-l unei vecine care are nevoie de un animal de companie asa poti sa il vizitezi cand vrei tu :*:X Sper ca te-am ajutat funda?:X

| BrownEyes01 a răspuns:

Cine îți mai dă pisoiașul înapoi după 2-3 ani, după ce se atașează de el? Dar de ce vrei să îl dai și după aceea să îl iei înapoi? Poate după câțiva ani nu o să-l mai vrei înapoi. Ori păstrează-l și ai grijă de el, ori renunță...

| mynameiselena a răspuns (pentru BrownEyes01):

Ideea este ca tata are astm bronsic si fratele meu de 3 ani este si el alergic. Din aceasta cauza de cand am adus pisoiul s-a produs harmalaie in casa si este clar ca nu suntem pregatiti sa crestem un animalut, dar cand il vad cum doarme pe burtica mea, sau singur in pat..zau ca mi-e asa greu sa-l dau...

| BrownEyes01 a răspuns (pentru mynameiselena):

Deci, ai produs hărmălaie în casă laughing Convinge un vecin "să-l ia în spațiu", promite-i că participi cu hrană pentru pisoiaș când mai poți... Baftă multă la "mituit" happy