| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, puteti sa-mi spuneti cum pot sa-mi dau seama daca câinele meu este rasa pura rootweiler? (Va dau si poze cu el daca imi spuneti cum)

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cautand singur pe internet la poze si avand cainele aproape de tine pentru a-l studia cat de cat, desi daca nu iti poti da seama nici asa, medicul veterinar iti poate spune sigur, nu te va jupui de bani adresandu-i o astfel de intrebare.

| TheGentleman a răspuns:

Rasa (pură) unui animal se stabilește în urma analizelor pedigree (PBA). Mai multe informații găsești aici: https://www.cs.cmu.edu/~genetics/units/instructions/instructions-PBA.pdf

| Vikaa a răspuns:

Daca l-ai cumparat de la un samsar nu e rottweiller.Ca sa fie Rottweiller trebuie sa il fi luat de la crescator autorizat, puiul trebuia sa iti vina cu carnet de performanta al parintilor, vaccinuri, schema de vaccinare completa, deparazitarile interne si externe.

| Nonolita a răspuns:

Doar veterinarul poate stabili asta.