| Liana_Lya_1999 a întrebat:

Heiii TPU! Mie imi plac caii si recent am intalnit o iapa care este,, sufletul meu pereche,,. Eu am imblanzit-o ( i-am pus capastrul, am plimbat-o, am invatat-o sa fie tesalata/periata ). Tatal meu zice ca,, nu are bani,, dar i-a luat lu sor`mea vitrega ( parinti despartiti ) 4 cai ( toti peste 7.000 de euro ) i-a tinut 2 ani si i-a vandut ( mai scump ). Si mie nu vrea sa imi ia iapa asta ( o cheama El-Iman dar eu ii spun Eli pe scurt ). eu nu am o situatie financiara chiar atat de buna dar taica-miu are si nu vrea, IL URASC... si simt ca mor fara Eli, mai ales cand stiu ca o sa fie cumparata de alta fata de acolo. Eu nu pot trai fara ea e... My soulmate. Cand mergeam acolo, un pas faceam in grajd ( e in penultima boxa ) si ea incepea sa necheze si sa dea cu copita in boxa. Asta e a 2-a zi in care plang. Puteti sa ma ajutati? ( va rog, nu raspunsuri la misto, chestia e serioasa ) Ce sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am crezut ca intrebarea e la misto, pana sa o mai citesc inca o data, si mie imi plac animalele, si caii, desi nu am mers vreodata pe unul, imi sunt dragi. Nu prea ai ce face in legatura cu asta, unele lucruri trebuie sa le accepti, fie ca vrei, fie ca nu, este vorba de bani.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Încearcă sa o convingi pe mama ta... poate ea o să-l convingă pe tatăl tau.
Încearcă sa le spui la amândoi ca o sa iei note bune, faci curatenie etc.
Poti sa le imprumuti bani si sa le spui ca ii dai pe parcurs.
Daca tatăl tau cel din trecut te mai iubeste poti sa ii spui lui.