| youngandbeautiful a întrebat:

Hello all! Prietena mea are nevoie mare de ajutor cu niste nume pe care ar putea sa il dea noului ei caine. Este metis de golden retriever(este baiat) ceea ce inseamna ca v-a creste mare si ii va trebui un nume pe masura ( fiind metis de golden retriever nu inseamna ca arata la fel,este alb cu pete maro deschis) Momentan ii place un nume propus de mine : Archie insa ar vrea si alte idei. Help!? Mentionez ca i-ar place un nume care sa inceapa cu litera A,B,M, P sau L. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ioanadulcik a răspuns:

Nu este recomandat sa pui la un caine un nume foarte lung deoarece el intelege ultimele 3 litere deci eu ati recomand un nume de 3-4 litere....Si daca e mare nu ai trebuie neaparat un nume pe masura poate sa ai puna ori ce nume...Eu iti zice cateva nume de 3-4 litere :
Abby,
Goofy se citeste Gufi
Rex
Max
Pipo
Micky se citeste Miki
Bolo

Unele nume se scriu cu mai multe litere ex:Micky dar se citeste cu 4 litere Miki

12 răspunsuri:
| annahandball a răspuns:

Axy,Aki,Hachi,Rei,Reys...numele de caine trebuie sa contina cat mai putine silabe ca acesta sa il invete repede big grin
Mult norocwinking

| xBya a răspuns:

Pongo
(S)Moc
Ajax
Lord
Basti
Dar stapana ar trebui sa ii gaseasca un nume care crede ca i se potriveste cel mai mult. tongue

| AleGsZ a răspuns:

Batdog!
Bobby Wasabi
Lorenzo
Lichea
Alberto

[-pamflet-]

| Inela a răspuns:

Mie imi place numele Lucky happy se citeste "Lachi" sau Bob, Boby, Braun, Lulu big grin

| Adryanna2000 a răspuns:

Boby...

| Bijouu a răspuns:

Alpy,barny,monty,pipo,popy,papy,lulu big grin

| EllyThau a răspuns:

Boni, Bruno, Bubico, Astro, Bobby http://animale.acasa.ro/......12791.html poftim:D sunt foarte multe nume:D sper ca iti este de ajutor:* fundita?:D

| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a răspuns:

Arthur
Animal (Enimăl)
Alvin
Bruthus
Bitchie
Bruno
Bobie
Mauriţius
Mino
Moby
Merlin
Paolo
Picky
Pearl
Lotto
Lipo
Lord
Landy

| Butterfly2012 a răspuns:

Pai dupa aspect se pun de obicei numele la animale doar nu-i pui Pinki unui caine golden retriever nu?

Deci cum ziceam dupa aspect (adica este mare culoarea alb si maro deschis ) cred ca s-ar potrivi :

Bruthus
Laky
Bobby

| lung10 a răspuns:

Piticu, Rasty (asa il cheama pe caiele meu), Adolf, Baron sau Azure

| anqiutza a răspuns:

Archer,Attis,Banji,Bimbo,Max,Moon,Picky

| Licuriciu_Laura_1991 a răspuns:

Machi(ca pe cainele meu), Gold?