| Mariaღ a întrebat:

Hello am si eu o intrebare despre perusi. Am si eu un mascul si o femela si ea e depus 5 oua in casuta ei. Am auzit ca pentru a le creste ii trebuie 2 masculi. Este adevarat acest lucru neaparat? Ea este foarte grijulie cu outele love struck

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Nu are nevoie de doi masculi, in nici un caz, cred ca ar iesi urat laughing pentru ca masculul mi se parea mai agresiv in perioada asta. Perusii mei au scos vreo 4 pui big grin de care a avut grija mamica lor.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu am doi masculi si o femele si mi-au facut oua, am inteles ca ouale se fac din gelozie.

| aliyna a răspuns:

Nu este adevarat, nu are nevoie decat de un mascul, oricum din cele 5 oua e posibil sa nu-ti iasa toti puisorii.

| Mia a răspuns:

Nu este adevarat...nu ii trebuie 2 masculi. Dar e posibil sa nu vrea sa aiba grija de pui si sa-i lase sa moara.

| sebishor08 a răspuns:

Nu este nevoie, si u trebuie sa ii deranjezi ca mananca pui.