| vanessa001 a întrebat:

HELP! Cum iti dai seama ca pisica trebuie sa nasca si cat timp trebuie sa stea puiul abia nascut cu mama?

Răspuns Câştigător
| MarinaBarbara a răspuns:

Pai daca merge mai incet pisica inseamna ca trebuie sa nasca si trebuie sa stea cu mama lui vreo 3 luni crede-ma stiu foarte bine am si eu o pisica care trebuie sa nasca funda te rog

| Dan_Gabriel_Enoiu_1994 a răspuns (pentru MarinaBarbara):

Nu meriti funda pentru ca nu asa face

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

La 1 luna de la imperechere ii creste burta si sanii-ca sa spun asa-cand are burta mare si cauta un loc unde sa fete, atunci urmeaza si puiul sta 2 luni cu mama. daca stii data imperecherii calculezi 60 zile.

| drogh a răspuns:

Îţi dai seama prin faptul că are un apetit crescut, burta mărită după 5 săptămâni şi un comportament ciudat. Puiul stă cu mamă până când capătă vedere. Cel mai bine ar fi să faci şi un control la veterniar.

| kilder64 a răspuns:

Pai Cand Vezi Ca Mananca Mai Mult Ca De Obicei, Si Are Ceva Burta, IN Jur de 3-4 saptamani, pentru ca in prima saptamana nu vad nimic pui, bafta, fundita!

| odnoklassnik2013 a răspuns:

Cum iti dai seama ca trebuie sa nasca nu stiu dar puil sta cu mama puna cind ia nul mai adapteaza adica refuzasal hraneasca.

| Dan_Gabriel_Enoiu_1994 a răspuns:

... si pisica mea a nascut. o sa fie in calduri si o sa faca urat (asa a facut a mea) si a stat cu puiul cam 1 an.