| hottweet a întrebat:

Hey Craciun Fericit! Am primit si eu un malamut de Craciun si stiu totul despre ei dar al meu plange incontinuu si da din coada in acelasi timp. Chiar nu stiu ce are. Ti sa spun ca a fost luat de langa mama sa + plus surioara. Chiar nu mai vreau sa planga 1.Este chiar foarte enervantbatting eyelashes. 2.Nu vreau sa sufere. Tin sa mai spun ca a dormit cu mine in pat si s-a foit foarte mult... s-a jucat foarte mult, oare ii este cald? Ce nu-i convine, daca stiti va rog sa-mi spuneti si mie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi cauta locul ...mama, surioara. Incearca sa se acomodeze cu noua casa si noul stapan. Iubeste-l si ajuta-l sa se acomodeze nu-l neglija, si iti va fi cel mai bun prieten. Ai grija in functie de varsta, cum il hranesti si cum il obisnuiesti sa isi faca necesitatile. Cainele este cel mai bun prieten!
Craciun fericit!

6 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Nu stiai ca catelusi scheauna si de fericire?

| hottweet explică:

Mersi pentru sfaturi.

| hottweet explică:

Numai fericit nu erawinking. Statea intr-un colt si tremura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana se obisnuieste, tine-l aproape de tine tot timpul pana mai creste, este ca puiul de om acum, mic si rasfatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un caine prietenos si potrivit ca animal de companie, se intelege foarte bine atat cu adultii cat si cu copiii. Pentru un astfel de caine aveti insa nevoie de un spatiu mare de joaca, intrucat are nevoie de 2-3 ore zilnice de miscare in aer liber si mai are nevoie si de socializare cu alti caini; este un caine ideal pentru cei care au curte, dar nu trebuie lasat singur foarte mult timp; datorita tendintei de a hoinari, trebuie supravegheat.

| propan3 a răspuns:

In primul rand esti foarte norocoasa! in al doilea rand ar trebuit sa te gandesti daca stai la bloc sa il tii mai mult pe afara, din cate stiu este un caine f energic. totusi al trebui sa il inveti sa doarma intr/un cosulet al lui deoarece cand o sa ajunga la maturitate nu o sa mai poti dormi cu el in pat pentru ca este un caine de talie mare. bafta happy