| InsaneDoll a întrebat:

Hey...
Credeti ca fotbalu`mai e de viitor... cel putin in Romania? Argumentati!
[Toate raspunsurile vor primi puncte, iar cel mai bun are funda:*]

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Adevarul este ca daca ai un real talent fotbaulul este oarecum de viitor! ( dar numai daca esti super talentat ), daca nu fotbalul este o alegere proasta, nu numai in Romania ci in intreaga lume! se spune ca numai 0, 5 % din cei care vor sa se faca fotbalisti chiar ajuns sa devina!

| DrugFree a răspuns:

Nu cred, m-am c-am saturat sa ma uit la fotbal!

| SteauaNordului a răspuns:

Orice sport are un viitor. Fotbalul va avea, in special in tara noastra. Alte sporturi nu au viitor aici: de ex gimnastica( cade sala pe fete si nimeni nu face nimic) sau tenisul ( o campioana nu avea bani sa plece in turneu, pana nu s-au mobilizat cei de la antena1)
In Fotbal oricine investeste si va investi, desi nu mi se pare prea corect, caci sunt multe multe talente in tara asta care nu au unde si cum sa fie descoperite.
Daca vrei sa practici sportul pentru bani, iti sugerez sa te mai gandesti, daca ai cap, poti face bani si din piatra seaca.
Dar oricine e cu chemarea lui. Succes

| Tarabostes a răspuns:

Py toti baietii de la mine din clasa sp :"eu ma fac fotbalist cand o sa fiu mare", dar ei nu se gandesc ca dupa 35 de ani in sus nu o sa my poata juca fotbal ca o sa imbatraneasca!
deci raspunsul meu este 40% sau my putinwinking

| kire a răspuns:

Da mai este, deoarece exista foarte multi antrenori tineri(foarte buni) in lume, chiar si la noi in tara, daca ai observat, sunt cateva persoane carora le pasa de fotbal si au ajutat foarte mult juniorii.

| ruxi a răspuns:

Dupa parerea mea fotbalul nu mai are viiitor in Romaniahappy
unii vor sa fie dar ca sa fii fotbalist trebuie sa renunti la multe lucluri [bautura, fumat etc.]
in cartier e un baiat care e ff bun la fotbal si se duce chiar si la antrenament, dar tinand cont ca bea si fumeaza nu fa ajunge fotbalist

| ღdragonis001ღ a răspuns:

Sincer nu pentru ca nu sunt prea multi fotbalisti buni ier cei buni peaca afara, deci Romania nu are sanse mai ales cu criza asta dar exista sperante daca vom face mai multi fotbalisti buni prin:tabere de fotbal, antrenamente zi noapte, etc.(nu ma supar daca nu primesc fundabig grin)